Już za kilka dni w przepięknie położonym mieście Monterey w Kalifornii odbędzie się kolejna aukcja organizowana przez RM Sotheby’s. Jedną z gwiazd, choć wcale nie najdroższą i nie najjaśniejszą będzie z pewnością Pagani Huayra Tempesta. Mimo wartości pojazdu szacowanej na $2 200 000 – $2 800 000 Tempesta zajmuje w rankingu uszeregowanym pod kątem prognoz cenowych dopiero 18 pozycję. Jak to możliwe? Po prostu do boju startują wyjątkowo mocni zawodnicy jak choćby 1961 Ferrari 250 GT SWB Berlinetta o szacowanej wartości $8 500 000 – $10 000 000. Zresztą zobaczcie sami wszystkie LOTy.

Wróćmy jednak do tematu. Czym dla Huayry jest Tempesta? Tempesta a raczej „Pacchetto Tempesta” lub „Storm Package” to dodatkowy pakiet „sportowy” dla Huayry. Opracowany wspólnie z firmą Dallara, ma za zadanie poprawienie aerodynamiki wozu i delikatne zbicie wagi, co w efekcie ma zagwarantować jeszcze lepsze osiągi. Po co komu lepsze osiągi w aucie, które waży tyle co zatankowany pod korek Ford Fiesta, a ma przy tym 730KM i 1000Nm? Nie wiem, i nie jest to aktualnie mój problem.

W skład pakietu wchodzą:

  • płaska, zaawansowana aerodynamicznie podłoga
  • nowy przedni splitter
  • nowy tylny dyfuzor
  • nowe amortyzatory Ohlinsa z możliwością zaawansowanej regualcji
  • nowe koła 20″ z przodu i 21″ z tyłu lżejsze o 3,6kg od stockowych obręczy
  • nowy, tytanowy wydech, który waży raptem 7 kilogramów (3kg mniej niż standardowy wydech Huayry)

Jak to wszystko przekłada się na osiągi? Widocznie nie ma to znaczenia, albo wtajemniczeni są jedynie właściciele, bo nie znajdziesz oficjalnych danych. Wiadomo natomiast ile taki pakiet kosztował właściciela Huayry w kolorze Grigio Scuro Opaco. A kosztował sporo, bo równowartość najnowszego Porsche 911 991.2 Turbo doposażonego w kilka opcji dodatkowych, mianowicie 183 000 Euro (787 000 PLN).

Co dodatkowo wpływa na wycenę wozu? Paradoksalnie fakt, że Huayra ze zdjęć była typową Garage Queen, bo wystawiona jest z przebiegiem 1000km.

Coś jeszcze? Aha. Byłbym zapomniał. Ma dodatkowy siedmioczęściowy secik bagażowy (Huayra to zadziwiająco pojemny wóz), który był opcją o równowartości nowego Opla Astry 1.4 turbo 125PS (72 400 PLN).

Kiedy się okaże, czy poszła za 8 czy ponad 10 milionów złotych? Już w sobotę 19 sierpnia.

Gdzie obejrzeć relację z aukcji? Przypuszczam, że na fanpage RM Sotheby’s będzie nadawana na żywo.

A kiedy pokażesz zdjęcia wozu i przestaniesz już gadać? Teraz.

Please enjoy the porn.

Poprzedni artykułSPRZEDAM: 2012 Mercedes SL63 AMG
Następny artykułAston Martin DB11 | Soundcheck | #GCOS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj