Nadszedł czas na małe, klaustrofobiczne, cholernie szybkie Audi, które potencjalnie łączy w sobie wszystko to co lubię. Nie ma co się oszukiwać, 310 konny TTS jest świetnym, bardzo wdzięcznym w prowadzeniu, sportowym samochodem. Przyspiesza do 100 km/h poniżej 5 sekund i rozpędza się do 250 km/h (oe). Brakuje mu jedynie gangu 5cio cylindrowego silnika i trochę agresywniejszego wyglądu.

Static photo,  Colour: Catalunya Red
Static photo,
Colour: Catalunya Red

Te potrzeby zaspokaja na szczęście nowy 2017 TT RS. Ma nowe, bardziej charakterne zderzaki, szersze progi, owalne końcówki wydechów i duży, opcjonalny spojler. Najważniejsze jednak, że w tym małym potworze pracuje 2,5 litrowy, 5cio cylindrowy, uturbiony silnik, który rozwija potężne 400 koni i godne 480Nm. Przy wadze na poziomie 1440kg to wystarczy, żeby rozpędzić nowego TT RSa w 3.7s do setki!!! To wynik, który bez trudu zawstydzi nowego Porsche 718 Cayman S. TT RS będzie z pewnością wyposażone w dwusprzpęgłowego, szybkiego S Tronica. Nie wiadomo niestety nic na temat skrzyni manualnej, która była jednak widoczna w mule testowym. W środku znajdziecie oczywiście spłaszczoną u dołu kierownicę, charakterystyczne nawiewy z czerwonymi ramkami i wirtualny kokpit, którego jestem absolutnym fanem <3

Engine compartment
Engine compartment

Nowy TT RS oferowany jest w 2ch wersjach nadwozia. Coupe i Roadster. Roadster pozwoli Ci jeszcze bardziej delektować się gangiem 5ciu cylindrów. Niestety kosztem wagi i osiągów. Wersja bez dachu jest około 90kg cięższa przyspiesza o 0.2 sekundy gorzej do 100 km/h. Nie zmienia to faktu, że nadal osiągi pozostają na imponującym poziomie.

Static photo,  Colour: Nardo Grey, Catalunya Red
Static photo,
Colour: Nardo Grey, Catalunya Red

TT RS ma się świetnie prowadzić. Oferuje napęd na 4 koła, który powinien dostarczyć co najmniej tyle samo frajdy z jazdy co TTS, a do tego zawieszony jest 10cm niżej niż regularne Audi TT.

Podsumowując w trzech słowach….Zapowiada się pysznie.

Dynamic photo,  Colour: Nardo Grey
Dynamic photo,
Colour: Nardo Grey
Cockpit
Cockpit
Static photo,  Colour: Catalunya Red
Static photo,
Colour: Catalunya Red

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here